O nas

Przedszkole Zielone Gąski to miejsce pełne barw, które przyciągają uwagę  i zainteresowanie dzieci.

W kolorowym świecie można rozwijać wyobraźnię poprzez zabawę, odkrywać swoje talenty eksperymentując, rozwijać twórcze umiejętności.

Małe gąski czują się bezpiecznie, poszukują przygód, poznają świat, uczą się tego co potrzebne w życiu, aby wyrosnąć na duże, mądre gęsi.

Placówka publiczna

Nasza placówka jest przedszkolem publicznym, do którego mogą uczęszczać dzieci z terenu Gminy Komorniki. Do dyspozycji dzieci są w pełni wyposażone sale oraz węzły sanitarne dostosowane do ich potrzeb. Zapewniamy przedszkolakom profesjonalną opiekę sprawowaną przez kompetentną, wykwalifikowaną i rozumiejącą ich potrzeby kadrę. Staramy się, by dzieci czuły się u nas jak w domu, były bezpieczne, radośnie się bawiły i każdego dnia nabywały nowe umiejętności. Przedszkole Zielone Gąski oferuje plac zabaw wyposażony w drewnianą architekturę sportowo – rekreacyjną, posiadającą wszystkie wymagane atesty. Teren jest ogrodzony i bezpieczny.

Zdjęcia

Podstawa programowa

Szanowni Rodzice i Opiekunowie
W przedszkolu realizujemy podstawę programową w oparciu o program Jadwigi Pytlarczyk „W kręgu zabawy”. Staramy się, by nasz program edukacyjno-wychowawczy był spójny z celem nadrzędnym – wszechstronnym, harmonijnym oraz radosnym rozwojem dziecka.

Zajęcia dodatkowe

 • Rytmika
  Poprzez udział w zabawach ruchowych, śpiew, taniec, grę na instrumentach dzieci rozwijają poczucie rytmu, wyrabiają płynność ruchów, doskonalą słuch muzyczny.
  Zajęcia dla wszystkich dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu.
 • J. angielski
  Dzieci osłuchują się z nowym językiem, uczą się angielskich słów i zwrotów, wykorzystują poznane słownictwo w różnych zabawach, recytują wierszyki i śpiewają piosenki.
  Zajęcia dla wszystkich dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu.
 • Gimnastyka Korekcyjna
 • udział w tych zajęciach zapewnia Dzieciom ogólny rozwój fizyczny, usprawnianie aparatu ruchu, korygowanie wad postawy, sprężystość ciała. Zajęcia dostosowane do naturalnych faz rozwojowych odbywają się 2 razy w tygodniu.
 • Logopedia – korygowanie wad wymowy.